Εορτασμός της 25ης Μαρτίου

Η γιορτή της 25ης Μαρτίου, όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, ήταν μια μοναδική ευκαιρία που ένωσε την εκπαιδευτική μας κοινότητα σε μια ατμόσφαιρα γεμάτη σεβασμό στην εθνική μας ιστορία. Μαθητές και εκπαιδευτικοί κλήθηκαν να αναδείξουν τη σημασία της Επανάστασης του 1821 μέσα από εορταστικές δραστηριότητες, όπως θεατρική παράσταση, μουσική και τραγούδια και ποιητικές αναγνώσεις. Μέσα από αυτήν την εκδήλωση, οι μαθητές ενίσχυσαν τον σεβασμό και την αγάπη τους για την πατρίδα, ενώ παράλληλα εμβάθυναν στην ιστορική κληρονομιά της Ελλάδας. Με πανηγυρική διάθεση, η γιορτή μας έγινε μια ακόμη ευκαιρία να ενώσουμε τις γενιές και να γιορτάσουμε με υπερηφάνεια την ελληνική μας ταυτότητα και την πορεία μας στην ιστορία.

Συγχαρητήρια στους υπλεύθυνους/ες εκπαιδευτικούς: Κολοκοτρώνη Βασιλική, Δουδούδη Μιχαήλ, Δήμου Φωτεινή.
Συγχαρητήρια και στους μαθητές/τριες που συμμετείχαν.
Και του χρόνου!!!