Ανακυκλώστε μαζί μας!

Το σχολείο μας αποτελεί παράδειγμα δέσμευσης στην ανακύκλωση και την προστασία του περιβάλλοντος. Με μια στρατηγική εκπαίδευσης, που επιδιώκει να ευαισθητοποιήσει τους μαθητές μας για την ανακύκλωση και τη βιώσιμη διαχείριση των πόρων, προωθούμε και τονίζουμε τη σημασία της προστασίας του περιβάλλοντος. Μέσα από δραστηριότητες, όπως ο σχολαστικός διαχωρισμός των απορριμμάτων, η συμμετοχή σε προγράμματα ανακύκλωσης και η συλλογή πλαστικών, τόνερ, καπακιών, μπαταριών και χαρτιού, ενθαρρύνουμε τους μαθητές μας να γίνουν πράκτορες αλλαγής για ένα πιο βιώσιμο μέλλον. Το σχολείο μας δεσμεύεται να συμβάλει στη διαφύλαξη του περιβάλλοντος και να εμπνεύσει τους μαθητές/τριες ώστε να αναλάβουν την ευθύνη για τον πλανήτη μας.

Στα πλαίσια αυτής της προσπάθειας καλούμε και τις οικογένειες να συμβάλλουν στην πρωτοβουλία αυτή! Δεν είναι όλα τα σκουπίδια για… πέταμα!